Skip to main content
You have permission to edit this article.
Edit
Upcoming Dunn County Prep Schedule
Prep Schedule

Upcoming Dunn County Prep Schedule

  • 0
{{featured_button_text}}

Thursday, April 29

Baseball—Menomonie at Hudson, 4:30 p.m.; Elk Mound at Mondovi, 5 p.m.; Elmwood/Plum City at Colfax, 5 p.m.; Boyceville at Glenwood City, 5 p.m.

Boys Golf—Colfax/Elk Mound at Durand (Rolling Greens), 4:30 p.m.

Softball—Menomonie at Chippewa Falls, 4:30 p.m.; Elk Mound at Mondovi, 5 p.m.; Elmwood/Plum City at Colfax, 5 p.m.; Boyceville at Glenwood City, 5 p.m.

Track and Field—Colfax, Elk Mound at Boyceville, 4 p.m.

Friday, April 30

Baseball—Altoona at Menomonie, 5 p.m.; Stanley-Boyd at Elk Mound, 5 p.m.; Colfax at Cadott, 5 p.m.

Softball—Stanley-Boyd at Elk Mound, 5 p.m.

Track and Field—Triangular at Menomonie, 3:30 p.m.

Saturday, May 1

Softball—Menomonie at Bloomer, 10 a.m.; Elk Mound at Prescott, 11 a.m.; Boyceville at Baldwin-Woodville, noon

Monday, May 3

Baseball—Spring Valley at Elk Mound, 5 p.m.; Colfax at Glenwood City, 5 p.m.; Elmwood/Plum City at Boyceville, 5 p.m.

Boys Golf—Multiple teams at Colfax/Elk Mound (Whitetail GC), 4:30 p.m.

Softball—Spring Valley at Elk Mound, 5 p.m.; Colfax at Glenwood City, 5 p.m.; Elmwood/Plum City at Boyceville, 5 p.m.

Tuesday, May 4

Baseball—Eau Claire North at Menomonie, 5 p.m.

Girls Soccer—Menomonie at Rice Lake, 7 p.m.

Softball—Menomonie at River Falls, 4:30 p.m.

Wednesday, May 5

Boys Golf—Menomonie at Hudson (Troy Burne), TBD

Thursday, May 6

Baseball—Menomonie at Eau Claire North, 4:30 p.m.; Durand at Elk Mound, 5 p.m.; Boyceville at Colfax, 5 p.m.

Boys Golf—Colfax/Elk Mound at Spring Valley/Elmwood (Spring Valley), 4:30 p.m.

Girls Soccer—Eau Claire North at Menomonie, 7 p.m.

Softball—River Falls at Menomonie, 4:30 p.m.; Elk Mound at Durand, 5 p.m.; boyceville at Colfax, 5 p.m.

Track and Field—Elk Mound, Boyceville at Colfax, 4 p.m.

Friday, May 7

Boys Golf—Menomonie at Hayward (Hayward Golf and Tennis), 11 a.m.

Softball—Elk Mound at Amery, 5 p.m.; Cameron at Colfax, 5 p.m.

Track and Field—Menomonie at Chippewa Falls, 3:30 p.m.

Saturday, May 8

Boys Golf—Menomonie at Hayward (Big Fish), 9:30 a.m.

Girls Soccer—Quad at Menomonie, 9 a.m.

Softball—Elk Mound at Arcadia, 9 a.m.; Menomonie at New Richmond, 10 a.m.; Multiple teams at Boyceville, 11 a.m.

Boys Tennis—Menomonie at Hartford Union, 9 a.m.

Monday, May 10

Baseball—Elk Mound at Elmwood/Plum City, 5 p.m.; Mondovi at Colfax, 5 p.m.; Spring Valley at Boyceville, 5 p.m.

Boys Golf—Multiple teams at Colfax/Elk Mound (Whitetail), 4:30 p.m.

Softball—Elk Mound at Elmwood/Plum City, 5 p.m.; Mondovi at Colfax, 5 p.m.; Spring Valley at Boyceville, 5 p.m.

Tuesday, May 11

Baseball—Ashland at Menomonie, 4:30 p.m.; Elk Mound at Arcadia, 5 p.m.; Grantsburg at Boyceville, 5 p.m.

Girls Soccer—Menomonie at Superior, 5 p.m.

Softball—Eau Claire North at Menomonie, 4:30 p.m.; Grantsburg at Boyceville, 5 p.m.

Boys Tennis—Eau Claire North at Menomonie, 4 p.m.

0
0
0
0
0

Be the first to know

* I understand and agree that registration on or use of this site constitutes agreement to its user agreement and privacy policy.

Related to this story

Most Popular

Get up-to-the-minute news sent straight to your device.

Topics

News Alerts

Breaking News