Skip to main content
You have permission to edit this article.
Edit
Prep Softball: Chi-Hi's Aldrich, Baker, Bauer, Johnson selected to All-Big Rivers Conference first team
top story
Prep Softball

Prep Softball: Chi-Hi's Aldrich, Baker, Bauer, Johnson selected to All-Big Rivers Conference first team

{{featured_button_text}}

Four members of the Chi-Hi softball team have been selected to the All-Big Rivers Conference first team for the 2021 season.

Marshfield at Chi-Hi softball 6-23-21

Hannah Aldrich (7)

Marshfield at Chi-Hi softball 6-23-21

Madyson Baker (16)

Division 1 state softball quarterfinals: Chi-Hi vs Hamilton 6-28-21

Madisyn Bauer (4)

Division 1 state softball semifinals: Chi-Hi vs Sun Prairie 6-28-21

Chi-Hi's Makenna Johnston hits a single back up the middle against Sun Prairie.

Junior pitcher/infielder Hannah Aldrich, sophomore infielders Madyson Baker and Madisyn Bauer and freshman infielder Makenna Johnston were chosen as first team honorees for the Cardinals.

Marshfield at Chi-Hi softball 6-23-21

Camryn Fjelstad (9)

Support Local Journalism

Your membership makes our reporting possible.
{{featured_button_text}}
Division 1 state softball quarterfinals: Chi-Hi vs Hamilton 6-28-21

Paige Steinmetz (2)

Eau Claire North at Chi-Hi softball 6-16-21

Emme Bergh (1)

Sophomore designated player Camryn Fjelstad and freshman outfielder Paige Steinmetz were selected to the team as second team honorees while junior catcher Emme Bergh was chosen as an honorable mention.

All-Big Rivers Conference

First Team—Hannah Aldrich, Chi-Hi; Madyson Baker, Chi-Hi; Madisyn Bauer, Chi-Hi; Makenna Johnston, Chi-Hi; Mattie Haller, Eau Claire North; Madisyn Parker, Eau Claire North; Sydney Gabriel, Hudson; Avery Johnson, Hudson; Lacie Lilyquist, Hudson; Ellie Yeager, Hudson; Adrianna Young, Rice Lake.

Second Team—Camryn Fjelstad, Chi-Hi; Paige Steinmetz, Chi-Hi; Isabella Olson, Eau Claire North; Evelyn Wolfgram, Hudson; Mackenzie Bird, Menomonie; Paige Diercks, Rice Lake; Hailey Repka, Rice Lake; Emma Vandevoort, Rice Lake; Micaela Walters, Rice Lake; Avery Amidon, River Falls; Ali Laube, River Falls.

Honorable Mention—Emme Bergh, Chi-Hi; Jada Allen, Eau Claire Memorial; Callie Berg, Eau Claire Memorial; Erin Holzinger, Eau Claire Memorial; Janaya Goldbach, Eau Claire North; Emma Ottum, Eau Claire North; Emma McGrath, Hudson; Kat Ybarra, Hudson; Jaycie Luzinski, Menomonie; Jordan Schwantz, River Falls.

0
0
0
0
0

Get in the game with our Prep Sports Newsletter

* I understand and agree that registration on or use of this site constitutes agreement to its user agreement and privacy policy.

Related to this story

Most Popular

Get up-to-the-minute news sent straight to your device.

Topics

News Alerts

Breaking News